Pergola ke zdi domu

Pergola ke zdi domu

Pergola ke zdi domu se montuje zejména v místech, kde chcete smysluplně využít a rozšířit obytnou část domu. Během letních dnů mnoho z nás vyhledává pobyt venku, a pokud třeba velmi rádi stolujete venku, určitě nechcete přenášet pohoštění přes celou zahradu. Pod dřevěnou pergolou se můžete setkávat s rodinou i přáteli, relaxovat nebo si číst knížku. Mnoho lidí, kteří mají flexibilní pracovní dobu a využívají domácí kancelář, si rádo sedne notebookem ven, kde nerušeně pracuje na čerstvém vzduchu. Zahradní přístřešek ke zdi domu je vysoce praktickým, smysluplným a velmi elegantním doplňkem ke každému domu. Máte-li tedy u domu dostatek místa, který se dá velmi dobře využít, neváhejte a pořiďte si možnost trávit více času v přírodě.

Pergoly řady Standard ke zdi domu

Pergoly řady Standard ke zdi domu jsou zahradní přístřešky přímo určené k montáži a připevnění ke zdi domu, které jsou navíc kvůli vyšší stabilitě na protilehlých stranách podepřeny dvěma stojkami. K jejich sestavení se využívá klasické tesařské spojení stojek s pozednicemi na čep a dlab. Tyto stojky a pozednice mají profil 115 x 115 mm a krokve jsou vyrobeny z profilu 50 x 120 (140) mm. Materiálem je vysoce kvalitně opracované masivní smrkové řezivo zaručující dlouhou životnost.

Typy pergol a jejich zastřešení

Můžete si vybrat buď pergolu ke zdi domu rovnou, nezastřešenou a zcela bez sklonu střechy. Dalším často používaným typem zahradní pergoly je dřevěná pergola se sklonem střechy přibližně 10 stupňů. Pokud váháte, jakou zvolit střešní krytinu, i zde máte na výběr. Můžete si zvolit buď palubkový záklop se šindelem anebo je zaměnit za polykarbonátové desky. Zahradní přístřešky a pergoly si můžete dále upravit a dovybavit celou řadou příslušenství a doplňků, které si lze k nim přiobjednat. Není problém si nechat vyrobit i jiné rozměry, než jsou v klasické nabídce přímo na míru, pode vašich požadavků. Doprava i jednoduchá montáž probíhá po celé České republice.