Dřevěné altány

Dřevěné altány

Zahradní altán je smysluplným, praktickým a designovým doplňkem do zahrady. Pro každého, kdo velmi rád tráví své volné chvíle během letních dní venku, je velmi dobrou volbou. V zahradním altánu můžete stolovat, relaxovat i číst. Máte se kde setkávat s rodinou i s přáteli a můžete zde i nerušeně pracovat, pokud si ven na čerstvý vzduch vezmete svůj notebook. Dřevěný altán je nabízen v několika základních sestavách, které uspokojí nároky i nejnáročnějších klientů. Altány jsou standardně nabízeny s pohledovým palubkovým záklopem, ale zvolenou střešní krytinou může být i nenasákavá lepenka V13, barevná asfaltová lepenka anebo asfaltový šindel.

Co je pro altány typické

  • robustní konstrukce s profilem stojek a vaznic 115 x 115 mm nebo KVH 140 x 140 mm
  •  používá se kvalitní, řádně vysušené a přesně strojově opracované řezivo
  •  kvalitní tesařské spoje stojky a vaznice na dlab a čep
  •  pergoly se snadno montují jako stavebnice
  •  výběr z velkého množství příslušenství
  • možnost výroby přímo na míru

Altán Atelier

Zahradní altán Atelier je vyroben z masivních lepených hranolů KVH NSi. To mu dodává vysokou, stabilitu a odolnost proti povětrnostním vlivům. Střešní konstrukce zahrnuje vazní rám, nárožní a námětkové krokve. Je navíc ztužena kleštinami, což jí dodává dostatečnou pevnost. Konstrukce je zavětrována pomocí šikmých vzpěr v podobě pásků. Střešní záklop altánu tvoří pohledové palubky. Základem je střešní krytina v podobě nenasákavé lepenky V13, která slouží jako provizorní krytina a podklad pod asfaltový šindel. Stojky altánu se kotví k betonu. Všechny altány lze doplnit i o zástěny.

Altán Valba

Dřevěný altán Valba disponuje valbovou střechou. Je vyroben z masivních lepených hranolů KVH NSi, jsou velmi stabilní a odolné povětrnostním vlivům. Střešní konstrukce tvoří vazní rám, nárožní a námětkové krokve. Konstrukce je zavětrována šikmými vzpěrami v podobě pásků. Střešním záklopem altánu jsou pohledové palubky. Střešní krytinu tvoří nenasákavá lepenka V13, která slouží jako provizorní krytina, na kterou se dává asfaltový šindel. Stojky altánu se kotví k betonu.

Altán Sedlo

Zahradní altán Sedlo má sedlovou střechu. Je vyroben z kvalitně ohoblovaných a vysušených smrkových hranolů. Má vysokou stabilitu a je vysoce odolný povětrnostním vlivům. Konstrukci tvoří stojky a vaznice o profilu 115 x 115 mm spojené na čep a dlab. Zavětrování je pomocí šikmých vzpěr. Střešní konstrukce obsahuje krokve vyztužené kleštinami, štíty jsou plné, opláštěné pohledovými palubkami, které tvoří i střešní záklop. Střešní krytina je nenasákavá lepenka V13 vhodná pod asfaltový šindel. Stojky altánu se kotví k betonu.
Altány lze upravit a vybavit různými doplňky a příslušenstvím. Lze si ji také altán nechat vyrobit v jiných, než nabízených rozměrech. Doprava i montáž probíhá po celé České republice.